fbpx
I-VII: 08:00 - 20:00
Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Utenos regionai

Termovizijos principas

Termovizija pažodžiui – tai šiluminio vaizdo matymas. Prietaisas gebantis vizualizuoti šiluminį paviršiaus vaizdą yra termovizorius. Iš fizikinės pusės – kiekvienas kūnas, dėl jame vykstančių tarpmolekulinių procesų spinduliuoja įvairias elektromagnetines bangas. Šiluminį spinduliavimą galima išskirti iš visų elektromagnetinės spinduliuotės rūsių todėl, kad jis vyksta visuose kūnuose. Šiluminius (infraraudonuosius) spindulius skleidžia kiekvienas kūnas, kurio temperatūra yra aukštesnė už absoliutinį nulį (-273 °C). Šių laukų termovizoriais galima ne tik stebėti šiluminį vaizdą, bet ir jį užfiksuoti, tai yra nufotografuoti ar įrašyti video. Nuotraukos daromos termovizoriumi vadinamos termonuotraukomis, o video – termovideo.

Termovizijos istorija

Pasaulyje termovizija pradėta naudoti nuo 1960 metų. Tais laikais termovizoriai buvo labai brangūs ir buvo naudojami karinėje pramonėje. Iš pradžių termoviziniai tyrimai buvo atliekami tik keliose pramonės šakose. Vėliau dėl savo technologinių ypatumų, šis tyrimo būdas pradėtas taikyti žymiai plačiau. Dabartiniais laikais termoviziniai tyrimai plačiai taikomi: pastatų statybos defektų diagnostikoje, energetikoje, šilumos ūkyje, karo pramonėje, elektronikoje, medicinoje, moksliniuose tyrimuose, aviacijoje, medžioklėje ir kitur. Pirmųjų termovizorių jautrumas ir detektoriaus skyra buvo labai žemi, todėl šiluminis vaizdas būdavo neaiškus. Šiuolaikiniai termovizoriai pasižymi aukšta detektoriaus skyra, dideliu jautrumu, turi daugybę skirtingų šiluminio vaizdo atvaizdavimo skalių, skaitmeninį artinimą, vaizdo vaizde, MSX funkcijas ir daug kitų privalumų.

Termovizija yra saugi

Tiriant objektą termovizoriumi, objektas nėra liečiamas, tyrimas yra bekontaktis, todėl jis yra visiškai saugus. Termovizorius į aplinką neskleidžia jokių spindulių ar dažnių, todėl tiriamam objektui nėra daroma jokia įtaka. Defektinės objektų vietos termovizoriumi nustatomos realiu laiku. Kokybinę analizę atlikti (pavyzdžiui nustatyti ar sandariai užsidaro varčia, ar pakankamai apšiltintas pamatas, ar tvarkingai sudėta sienoje ar stoge esanti vata, ar sandaru sandwich plokščių sandūroje) užtrunka vos kelias minutes. Jeigu šios analizės nepakanka ir klientas ruošiasi pateikti pretenziją objekto statytojui ar pardavėjui, yra atliekama kiekybinė analizė. Objekte fiksuojamos defektinių vietų termonuotraukos ir iš jų parengiama termovizinio tyrimo ataskaita. Matavimai atliekami termovizoriumi yra dvidimensiniai. Tai reiškia, kad kompiuterine programa galima analizuoti ne vieną, bet keletą termonuotraukos taškų. Temperatūrines reikšmes turintys taškai gali būti lyginami tarpusavyje, išskiriamos tik reikiamos objekto vietos, apskaičiuojamos vidutinės atskirų zonų temperatūras ir t.t. Termovizoriumi galima apžiūrėti ir užfiksuoti sunkiai prieinamas ir pavojingas objekto vietas (elektros skydines, besisukančias technologinių įregimų detales, labai karštus objektus) nesukeliant pavojaus sau bei aplinkiniams. Taigi termovizija yra saugus, patogus, greitas ir patikimas būdas užfiksuoti kūnų paviršių temperatūrų pasiskirstymą.

Termovizorius kurį naudojame

Flir E75 termovizorius – tai profesionalus termovizorius, darantis aukštos raiškos termonuotraukos bei fiksuojantis ir įrašantis termovideo vaizdą. Šis termovizorius, skirtas pastatų diagnostikai ir elektroenergetikai.

Termovizoriaus charakteristikos

Detektoriaus skyra 320 x 240
Spektrinis diapozonas 7,5 µm … 14 µm
Kadrų dažnis 30 Hz
Šiluminis jautris (NETD) <0,04 °C esant 30°C
Temperatūros matavimo diapazonas -20 °C … + 650 °C
Matymo laukas 24° x 18°
Erdvinė skyra 1,31 mrad
Skaitmeninė kamera 5 MP
Fokusavimas Pastovus, fokusavimas pagal atstumą, pagal kontrastą ir rankinis
Saugomi paveikslėliai Termonis ir skaitmeninis

Termovizoriuje įdiegtos statybos defektų ir rasos taško aliarmų funkcijos, automatinis karšto/šalto taško aptikimas, skaitmeninis vaizdo artinimas, vaizdo vaizde ir MSX (multispektrinio vaizdo)  funkcijos leis greitai aptikti defektines Jūsų pastato vietas ir padaryti kokybiškas tų vietų termonuotraukas arba termovideo. Vėliau iš objekte užfiksuotos medžiagos esant poreikiui parengiama termovizinio tyrimo ataskaita.

Termovizijos objektai

Termovizijai kasdien populiarėjant ir tobulėjant, plečiasi ir jos pritaikymo galimybės.

Populiariausios sritys, kuriose šiandien atliekame ir Jums galime pasiūlyti termovizinius tyrimus yra šios:

  • Privačių namų ir butų termoviziniai tyrimai.
  • Daugiabučių namų termoviziniai tyrimai.
  • Gamyklų, sandėliavimo patalpų ir kitų XXL objektų termoviziniai tyrimai.
  • Nuotekio grindinio šildymo sistemoje vietos aptikimas.
  • Saulės elektrinių diagnostika ir saulės modulių defektinių vietų aptikimas.
  • Elektros ūkio termovizija.
  • Preventyvi pramoninių įrengimų gedimų diagnostika.

Termovizija sandarumo testo metu

Termovizorius – nepakeičiama nesandarių vietų diagnostikos priemonė sandarumo testo metu. Nesandarios vietoms ties langais aptikti mūsų termovizoriui pakanka vos 5 °C skirtumo tarp pastato vidaus ir išorės. Pučiančių durų pagalba sukūrus neigiamą slėgį namo viduje, termovizoriaus ekrane išryškėja vietos pro kurias į namo vidų pradeda skverbtis santykinai šaltesnis oras.

Visais su termovizija susijusiais klausimais galite pasikonsultuoti su mūsų sertifikuotais termovizinių tyrimų specialistais telefonu +37067119199.

Nemokama konsultacija