Termonuotraukos sandarumo testo metu
Tik sukėlus pastate slėgį išryškėja ir termovizoriui tampa matomi visi pastato nesandarumai. Termovizija be slėgio skirtumų - visų pastato nesandarumų neatskleidžia. Sukūrus neigiamą slėgį pastato viduje, termovizinis tyrimas atliekamas iš vidaus. Sukūrus teigiamą slėgį pastato viduje, termovizinis tyrimas atliekamas iš lauko.
Termonuotraukų galerija
Vienas iš svarbiausių veiksnių termovizoriumi aptinkant nesandarumus – tai raiškios ir kokybiškos termonuotraukos. Termoviziniams tyrimams naudojame naują termovizorių Flir E75, kurio detektoriaus skyra leidžia daryti UltraMaxTM super-resolution termonuotraukas iki 640×480 rezoliucijos, o tai reiškia net 307 200 matavimo taškų kiekvienoje termonuotraukoje. Pateikiame keletą iš daugelio termovizoriumi aptiktų pastatų nesandarumų.
Termovizorius sandarumo testo metu – nepakeičiama nesandarumų diagnostikos priemonė. Pastato nesandarumus mūsų termovizoriumi galima aptikti, kai tarp pastato vidaus ir išorės yra susidaręs bent 5 °C temperatūros skirtumas. Pučiančių durų pagalba sukėlus neigiamą slėgį pastato viduje, į jo vidų per nesandarumus pradeda skverbtis lauko oras. Santykinai vėsesnis lauko oras prasiskverbdamas per nesandarias pastato vietas palieka savo infiltracijos pėdsaką ant vidinio pastato paviršiaus (lango rėmo ar sienos), o tai puikiai mato ir fiksuoja mūsų termovizorius. Klientui pageidaujant padarome nesandarių pastato vietų termonuotraukų ir jeigu reikia iš jų parengiame oficialią, juridinę galią turinčią termovizinio tyrimo ataskaitą. Nesandarias pastato vietas termovizoriumi galima fiksuoti ir iš lauko, tik tokiu atveju, pastato viduje pučiančių durų pagalba, būna sukuriamas viršslėgis.
Termonuotrauka – tai spalvotas paveikslėlis, savyje saugantis temperatūrinę informaciją. Vienas iš svarbiausių veiksnių atliekant termovizinius tyrimus, tai aiškios ir kokybiškos termonuotraukos. Tik iš aiškios ir kokybiškos termonuotraukos galima tiksliai spręsti apie problemos tipą ar pobūdį. Termoviziniams tyrimams naudojame naujos kartos termovizorių FLIR E75. Termovizoriaus detektoriaus skyra leidžia daryti iki 640x480 rezoliucijos UltraMaxTM Super-rezoliution termonuotraukas. Kiekvienoje termonuotraukoje yra saugoma informacija apie net 307 200 taškų temperatūrą, kas leidžia iš toli nagrinėti net ir pačius didžiausius objektus. Termonuotraukos raišką ir kokybę dar labiau pagerina multispektrinio vaizdo gavimo funkcija – MSX. Tai FLIR patentuota technologija, kurios dėka gaunamos itin kontrastingos ir detalios termonuotraukos. Termovizorius, kurį naudojame darbui turi išplėstą temperatūros matavimo diapozoną, todėl matuoti ir analizuoti objektus galime nuo – 20 °C iki net 650 °C temperatūros.
Dažniausiu atveju termonuotraukoje aukštesnę arba žemesnę temperatūrą žymi šviesesnės arba tamsesnės spalvos iš šalia termonuotraukos pateiktos spalvinės temperatūrinės skelės.
Kai temperatūrų skirtumas tarp pastato vidaus ir išorės yra nedidelis, tik vos keli laipsniai, nesandarių vietų aptikimui termovizoriumi, sandarumo testo metu, naudojama itin jautri temperatūros skalė. Jos dėka net 0,2 °C temperatūros skirtumai gali būti atvaizduojami skirtingomis spalvomis ir tai laidžia identifikuoti net smulkiausius nesandarumus.
Jeigu tarp pastato vidaus ir išorės, pučiančių durų pagalba, nėra sukuriamas slėgių skirtumas, termovizoriumi aptikti visų nesandarių vietų praktiškai neįmanoma. Natūraliai tarp pastato vidaus ir išorės, esant ramiam orui lauke, slėgio skirtumų praktiškai nesusidaro, todėl ir oras per nesandarias vietas nekeliauja. Visais atvejais atliekant termovizinį tyrimą rekomenduojama, kad tarp pastato vidaus ir išorės dirbtiniu būdu būtų sukuriamas slėgių skirtumas.
Dažniausiai pasitaikančios ir termonuotraukose užfiksuojamos nesandarios statinių vietos:
- Nesandarumai lango rėmo ir angokraščio sandūrose.
- Nesandarumai lango varčios ir rėmo sandūrose.
- Nesandarumai tarp lango rėmo dalių.
- Nesandarumai tarp dviejų langų rėmų.
- Nesandarumai stiklo paketo ir stiklajuosčių sandūrose.
- Nesandarumai išorinių sienų ir grindų sandūrose.
- Nesandarumai grindų ir vamzdžių, gofrų, kitų įvadų sandūrose.
- Nesandarumai rozečių ertmėse.
- Nesandarumai rekuperacinės sistemos ortakių ir išorinės sienos/perdangos sandūrose.
- Nesandarumai perdangos plokščių ir išorinių sienų sandūrose.
- Nesandarumai perdangos plokštėse.
- Nesandarumai garo izoliacinėje plėvelėje.
- Nesandarumai garo izoliacinės plėvelės ir sandarinimo juostos sandūrose.
- Nesandarumai sandarinimo juostos ir sienos sandūrose.
Didžiąją dalį aptiktų nesandarių vietų labai paprasta pataisyti, tačiau reikia žinoti vieną labai svarbų dalyką. Sandarumo testas turi būti atliekamas prieš vidaus apdailos darbus, ypatingai prieš sumontuojant lubas, arba gipsines sienas, nes jeigu namas jau pilnai įrengtas, belieka tikėtis, kad visi potencialiai nesandarūs mazgai buvo tinkamai užsandarinti. Kitu atveju, nepasiekus reikiamo sandarumo lygio, šeimininkas susidurs su papildomomis išlaidomis, demontuojant lubas ar sienas, nesandarioms vietoms pašalinti.
Dėl nesandarių vietų sandarinimo ar patarimo kaip geriau pasiruošti sandarumo testui visada mielai Jus pakonsultuosime telefonu +37067119199.
Specializuojamės ne vien pastatų sandarumo bandymų srityje, todėl termonuotraukose darbo metu fiksuojame ne vien nesandarias statinių vietas. Tai sąrašas objektų, kurie taip pat gali būti analizuojami termovizoriumi ir fiksuojami termonuotraukose:
- Saulės moduliai.
- Elektros prietaisai.
- Elektros kontaktinės jungtys.
- Elektros pastotės;
- Besisukančios ar besitrinančios technologinių įrenginių dalys.
- Pramoniniai šaldikliai.
- Automobilių dalys.
- Kietojo kuro katilai.
- Įvairios cisternos;
- Kiti galintys pradėti kaisti ar šalti objektai.
Dalinamės su Jumis termonuotraukomis ir darbo akimirkomis iš kasdienio mūsų darbo.